Nie dla każdego dobre jest bieganie

Wiele mówi się o tym, że bieganie to najtańszy i najprostszy sport dla każdego. Nie potrzebujesz karnetu na siłownię, ani specjalnego sprzętu. Ubierasz buty sportowe, jakieś lekkie ubranie i idziesz biegać. Ale uważaj, bo bieganie to nie jest sport dla każdego.
Każdy z nas ma inny organizm, który różnie reaguje na bieganie. Niestety wiele osób ma zbytnio obciążone stawy, a bieganie może być bardzo problematyczne. Mówi się, że podstawa jest dobra rozgrzewka, ale jeśli pomimo dobrego rozgrzania twoje kolana bardzo cierpią po każdym biegu, zapomnij o bieganiu, bo możesz sobie zaszkodzić.
Niestety jak pokazują badania bieganie to najłatwiejszy sposób na zniszczenie swoich stawów. Jeśli masz problem ze stawami kolanowymi lub po prostu osiągasz pewien wiek, zapomnij obieganiu i wybierz dużo mniej obciążający rower.
Niestety mało osób mówi o tych faktach, bo bieganie stało się popularne, ale naprawdę nie warto poświęcać swojego zdrowia dla pół maratonu. Nie każdy może biegać i nie każdy powinien, dlatego zanim postawisz sobie cel, że przez pół roku wyrobisz kondycję i będziesz biegać na dłuższe dystanse, sprawdź, czy Twój organizm to wytrzyma.