Cała Polska biega

Od dłuższego czasu w mediach trwa kampania społeczna, która zachęca nas, polaków do tego, żebyśmy zaczęli biegać. Bieganie to wspaniały sport, który pozwala zachować piękną i szczupłą sylwetkę, ale ma również znakomite działanie prozdrowotne. Na ulicach polskich miast widać coraz więcej osób biegających, młodszych i starszych. Bieganie to bowiem sport dla każdego, w każdym wieku i z każdą masą ciała.
Osoby otyłe oczywiście powinny zaczynać od marszobiegów, aby najpierw zrzucić zbędny balastr i nie obciążać swoich stawów kolanowych i skokowych. Nie musza się jednak obawiać one tego sportu. Najważniejsze jest, aby biegać po miękkim podłożu, najlepiej w lesie i mieć do tego celu odpowiednie obuwie, z miękką podeszwą.
Wiele firm zachęca do tego, żeby instalować aplikacje, które liczą przebiegnięte przez nas dystanse i przekazują określoną ilość środków finansowych za każdy przebiegnięty kilometr na określone cele charytatywne. Jest to wspaniała akcja promująca zdrowy styl życia, a także jednoczesną pomoc innym osobom.