Tabata to świetne rozwiązanie dla zabieganych

Jak przyspieszyć metabolizm?
Zbyt wolna przemiana materii często jest traktowana jako wymówka dla posiadania kilku nadprogramowych kilogramów. Jednak nie jest prawdą, że nie możemy w żadnym stopniu wpłynąć na swój metabolizm. To, jak szybko zrzucimy kilogramy jest zależne tylko od nas.
Co zatem należy jeść, by spadek wagi mógł następować w szybszym tempie? Przede wszystkim warto postawić na wodę, która stanowi główny składnik ludzkiego organizmu i środowisko wielu przemian metabolicznych. Jej większa ilość z pewnością przyspieszy ich zachodzenie. Na uwagę zasługuje również kawa, która wbrew pozorom może być spożywana na diecie. Warto jednak pamiętać, by nie dodawać do niej cukru, a tuczącą śmietankę zastąpić mlekiem o niskiej zawartości tłuszczu. W kwestii metabolizmu z pewnością pomogą owoce, cynamon, czy ostre przyprawy.
Na to, jak szybko spalamy mają wpływ także ćwiczenia. Tak zwany trening HIIT, charakteryzujący się zmienną intensywnością ćwiczeń przyspieszy obroty organizmu na długie godziny. Przed jego rozpoczęciem warto jednak zasięgnąć porady lekarza.