Tabata- ćwiczenia dla zabieganych

Brak czasu i mnóstwo obowiązków to najczęstsza wymówka usprawiedliwiająca kilka nadprogramowych kilogramów. Jednak, aby ćwiczyć i prowadzić zdrowy tryb życia wcale nie trzeba mieć długich godzin. Tabata to idealne ćwiczenie dla wszystkich, którzy uważają, że zaniedbują swoje ciało właśnie przez brak czasu.
Trening ten to odmiana ćwiczeń cardio trwająca zaledwie 4 minuty. Oczywiście, by przyniósł on oczekiwane efekty należy wykonać kilkunastominutową rozgrzewkę, która przy okazji ochroni nas przed różnymi urazami. Istnieją jednak przeciwwskazania do trenowania tabaty. Należą do nich zbyt duża nadwaga oraz choroby układu krążenia. Tabata to trening nastawiony głównie na spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego osoby z tłuszczykiem w pewnych partiach ciała nie muszą się obawiać, że zamiast schudnąć wyrobią sobie pod nim niewidoczne mięśnie.
Tabata to świetne ćwiczenie, jednak należy pamiętać o tym, że odchudzanie opiera się również na zbilansowanej diecie. Bez niej nawet najlepszy trening może nie przynieść oczekiwanych efektów.