Biegasz? Koniecznie załóż biustonosz sportowy!

Bieganie nie tylko pozwala uaktywnić mięśnie i stawy, pomagając w spalaniu niepożądanej tkanki tłuszczowej, ale także umożliwia chwilowe oderwanie się od szarej codzienności, wyładowanie stresu i przyjemne odprężenie, dzięki wzrastającemu poziomowi endorfin w ustroju. Jeśli lubisz biegać – sama wiesz, jakie to wciągające i jak trudno z tego zrezygnować. Musisz jednak pamiętać, że wprawiając w ruch całe ciało, obciążasz również swój biust – delikatny element kobiecej figury pozbawiony kostnego rusztowania.
Z pomocą wszystkim miłośniczkom joggingu przychodzą biustonosze sportowe, które istotnie różnią się od tradycyjnych modeli bielizny. Biustonosze sportowe uszyte są z przewiewnych i elastycznych, ale miejscami usztywnianych tkanin. Ich zadaniem jest bowiem podtrzymanie delikatnego biustu i umiejscowienie go we właściwym miejscu, tak aby nie zmieniał pozycji podczas biegu, co sprzyja niekorzystnemu rozciąganiu się skóry.
Dzięki temu, że materiał, z którego szyje się biustonosze sportowe pozostaje przewiewny – pozwala on skórze oddychać i pocić się, zapewniając komfort.