Domowe zabiegi ujędrniające

Ujędrnianie naszego ciała jest bardzo ważne, bo z wiekiem przestaje być tak piękne, jak w momencie, gdy mieliśmy kilkanaście lat. Skóra naturalnie wiotczeje, a jeśli dodamy do tego skoki wagi i cellulit, mamy ochotę schować się pod wielkim kocem nawet upalnym latem.
Aby nasza skóra była jędrniejsza możemy przeprowadzać przyjemne zabiegi w zaciszu domowym, które wcale nie muszą być bardzo kosztowne. Wystarczy nam kilka podstawowych kosmetyków, trochę innych gadżetów i czas.
Przede wszystkim postawmy na masaż ujędrniająco-antycellulitowy, najlepiej bańką chińską. Różnicę poczujemy już po kilku masażach, nasza skóra stanie się jędrniejsza, a cellulit widocznie mniejszy.
Stosowanie kremów ujędrniających może być pomocne, ale tylko, jeśli zachowamy systematyczność. Na co dzień pamiętajmy jednak o naprzemiennym zimnym i ciepłym prysznicu, który ujędrnia, do tego dobrze nam zrobi regularny peeling. Nasze ciało powinno być też dobrze nawodnione od wewnątrz. Nawodniony organizm to jędrniejsza, bardziej promienna skóra.